Nowe rolety

o bardzo skomplikowane,...wielofunkcyjne żaluzje. Moim zdaniem jedną z najlepszych opcji jest zastosowanie rolet. Do wyboru jest kilka ich rodzajów. Mało tego - dzięki temu, że rolety mogą być wykonane z różnych rodzajów materiał

Dodane: 15-03-2015 07:29
Nowe rolety żaluzje Białystok
Gdzie warto kupić ?

Zapraszam do przeczytania poradnika.

Sposób na zasłanianie okien

Są różne metody zasłaniania okien. Od najprostszych zasłon składających się z płachty materiału po bardzo skomplikowane,...wielofunkcyjne żaluzje.

Moim zdaniem jedną z najlepszych opcji jest zastosowanie rolet. Do wyboru jest kilka ich rodzajów. Mało tego - dzięki temu, że rolety mogą być wykonane z różnych rodzajów materiału to można je bez problemu dopasować do swojego wystroju wnętrza.

Również można dopasować kolor samego materiały jak i stopień przepuszczalności światła. To daje bardzo dużo możliwości.


Wybór rolet

Jaką wybrać roletę? Na co zwracać uwagę, przed dokonaniem konsumenckiego wyboru, jak dobrać roletę do okna i wnętrza?

To nie są pytania, na które można znaleźć jedną i uniwersalną odpowiedź, zwłaszcza że istnieje parę rodzajów rolet.

Rolety dzielą się zasadniczo na te standardowe i na zamówienie. Wiadomo, że pierwszy rodzaj będzie kosztował mniej, ale jeżeli nasze okno nie mieści się w normach danego producenta, to trudno - musimy zainwestować w rolety na wymiar. Na zamówienie trzeba także wybrać rolety na okna dachowe.


Rolety czy żaluzje?

Co wybrać - rolety, czy żaluzje? Oczywistym jest, że zasłonięcie okna jest czasem koniecznością - nikt nie lubi intensywnego słońca padającego na ekran telewizora, czy też wścibskiego wzroku sąsiadów. Z tego powodu większość z nas rolety, lub żaluzje w oknach posiada.

Wybór pomiędzy jednym, a drugim rozwiązaniem nie jest łatwy. Kiedyś żaluzje były znacznie bardziej popularne, ale rolet jeszcze w naszych sklepach po prostu nie było. Zarówno rolety, jak i żaluzje mogą mieć różne kolory. Zasadniczą różnicą jest jednak materiał, z którego są zrobione. Żaluzje mogą być drewniane, aluminiowe, lub plastikowe. Rolety są zawsze tekstylne, mają tez różny stopień przepuszczania światła.


Rolety nieprzepuszczalne

Od jakiegoś czasu coraz częściej w oknach Polacy zakładają drewniane żaluzje. Nic dziwnego, ponieważ są wyjątkowo ładne, czasami jednak są źle dobierane, ale o tym w innym tekście. Drewniane żaluzje dają prawie 100% nieprzepuszczalność, są więc bardzo skuteczną ochroną. Są jednak dość drogie, zwłaszcza wykonane na zamówienie - kosztują kilkaset złotych za sztukę. Ale są wytrzymałe, nie blakną od światła i dobrze wyglądają.

Zanim podejmiemy decyzję, musimy mieć ustalony budżet, musimy też wiedzieć jaka ma być przepuszczalność światła.