protetyka jastrzębie

Ubytek w uzębieniu to zawsze duży problem, zwłaszcza gdy są to zęby stałe.
Na szczęście to dobre rozwiązanie.

Definicja Implantów

Implanty stomatologiczne (wszczepy śródkostne) ? protezy stosowane w celu odbudowy utraconego uzębienia.
Wykonane są z tytanu, który jest metalem obojętnym dla organizmu i nie ma wpływu na zdrowie. Implanty stomatologiczne są produkowane w różnych kształtach, wielkościach i mogą mieć różnie modyfikowaną powierzchnię. Implantologia jest alternatywą dla klasycznych rozwiązań protetycznych.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Implanty_stomatologiczne

Protetyka Stomatologiczna - definicja

protetyka jastrzębie
Protetyka stomatologiczna ? dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu.
W obrębie zainteresowań protetyki stomatologicznej znajduje się również rehabilitacja pacjentów po operacjach (onkologicznych, plastycznych) za pomocą protez pooperacyjnych oraz epitez (ektoprotez - protezy nosa, ucha itp.).

Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne.

Mogą one być stałe (nie dające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Protetyka_stomatologiczna

Utrata zębów

Utrata stałego uzębienia nie oznacza utraty ładnego uśmiechu na resztę życia.
Nowoczesna medycyna, a w zasadzie implantologia jest w stanie przywrócić nam każdy rodzaj ubytku w uzębieniu. Mnogość różnych rozwiązań i możliwości umożliwia dobranie odpowiedniego rodzaju uzupełnienia dla każdego.
Oczywiście te najnowocześniejsze opcje implantów oraz koron są najdroższe, ale również w wersji tańszych każdy znajdzie coś dla siebie.
Najważniejsze to znaleźć odpowiedniego specjalistę, który doradzi najlepsze rozwiązanie..

Widok do druku:

protetyka jastrzębie