Uprawnienia chirurga plastycznego
Wykonywaniem zawodu chirurga plastycznego zajmuje się osoba posiadająca wykształcenie chirurgiczne, która dobrze zna się na medycynie estetycznej. Znajduje ona pracę w różnego rodzaju klinikach chirurgii plastycznej i wykonuje operacje u osób w praktycznie każdym wieku. Posiada więc uprawnienia do przeprowadzania operacji i sprawowania nadzoru nad całym procesem leczenia swojego pacjenta.
Jednocześnie sami chirurdzy plastyczni są monitorowani przez bardziej doświadczonych chirurgów, którzy starają się czuwać nad dobrem wszystkich pacjentów i sprawiać, że młodsi chirurdzy mogą stale się rozwijać. Dzięki temu ciągłemu rozwojowi podlega cała chirurgia plastyczna i staje się jeszcze bardziej popularna.
Cytat z Wikipedii o liposukcji
Liposukcja (ang. liposuction) ? znana również, jako ?odsysanie tłuszczu? lub w skrócie ?lipo? to kosmetyczna operacja, która usuwa tłuszcz z różnych miejsc ludzkiego ciała. W zależności od naszej budowy może to być brzuch, uda lub pośladki, rzadziej szyja, plecy czy ramiona. Istnieją czynniki ograniczające ilość tkanki tłuszczowej, jaką można z danego obszaru ciała odessać w czasie zabiegu. Ostatecznie to lekarz wspólnie z pacjentem uzgadnia szczegóły liposukcji tak, aby efekt po zabiegu był możliwie najlepszy, bez pofałdowanej lub mocno obwisłej skóry, nierównościach itp. Należy mieć też na uwadze, że im więcej tłuszczu odessiemy w trakcie jednej sesji tym większe ryzyko wystąpienia powikłań.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Liposukcja
Wikipedia i medycyna estetyczna
Medycyna estetyczna (łac. medicina aesthetica) ? dział medycyny, należący do estetologii medycznej1 zajmujący się zapewnieniem wysokiej jakości życia ludzi zdrowych poprzez działania zapobiegawcze, zorientowane w dużej mierze na profilaktykę starzenia się skóry, w kolejnym etapie natomiast rekonstrukcyjne, mające odtworzyć stan sprzed tego procesu. Medycyna estetyczna obejmuje procedury, których stosowanie jest prawnie dopuszczalne wyłącznie przez lekarzy posiadających prawo wykonywania zawodu. Procedury te to głównie ordynacja leków wydawanych z przepisu lekarza oraz zabiegi nieinwazyjne lub o niewielkim stopniu inwazyjności. Wyłącznym lub nadrzędnym celem tych działań jest poprawa fizycznej atrakcyjności pacjenta
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Medycyna_estetyczna