Jakie schorzenia obejmuje endokrynologia?

s będą mogły powrócić do normalnego i spokojnego życia. Psychiatrzy często pracują z dziećmi ocalałymi z działań zbrojnych. Ich sytuacja jest o tyle trudna, że nie tylko mogły być świadkami różnych dramatycznych zdarzeń, ale bardz

Jakie schorzenia obejmuje endokrynologia?

Pomoc psychiatryczna dedykowana żołnierzom

Ofiary różnych wojen przeżywają czasami bardzo trudne chwile, dlatego mogą wymagać otrzymania pomocy psychiatrycznej, a tylko wówczas będą mogły powrócić do normalnego i spokojnego życia. Psychiatrzy często pracują z dziećmi ocalałymi z działań zbrojnych. Ich sytuacja jest o tyle trudna, że nie tylko mogły być świadkami różnych dramatycznych zdarzeń, ale bardzo często stają się one sierotami z powodu tego, że ich rodzice zginęli w jakimś wybuchu. Ale pomoc psychiatryczna może się okazać również niezbędna dla żołnierzy i ekip ratunkowych szukających ocalałych pośród ofiar nalotów. Często taka pomoc rozłożona jest na lata i udzielana jest także na zasadzie prywatnej opieki medycznej, czasami tylko taka długotrwała opieka może być skuteczna.


Długotrwała opieka psychiatryczna nad osobami chorymi

Opieka psychiatryczna w szpitalach sprawowana jest zarówno nad pacjentami oddziałów psychiatrycznych, jak i nad osobami przebywającymi na innych oddziałach. Dzieje się tak dlatego, że również osoby ciężko chore, które chociaż nie posiadają żadnych zaburzeń psychicznych, mogą jednak popaść w depresję z powodu swoich fizycznych objawów. Wobec tego na wszystkich oddziałach szpitalnych prowadzone są zarówno konsultacje psychologiczne, jak i psychiatryczne. Pozwalają one nie tylko na wspieranie osób ogólnie chorych, ale też na diagnozowanie poważnych chorób psychiatrycznych. Osoby cierpiące z tego powodu będą wymagały długotrwałej pomocy psychiatrycznej, podobnie jest z osobami ciężko chorymi fizycznie.


Kiedy do endokrynologa?

Niektórzy wkładają mnóstwo wysiłku w zachowanie dobrej kondycji i zdrowia ? starają się regularnie ćwiczyć, jedzą wartościowe posiłki, unikają używek oraz tłustych bądź słodkich przekąsek. Zdarza się jednak, że pomimo tych wysiłków brakuje im energii, a sylwetka pozostawia wiele do życzenia. W takich sytuacjach warto udać się do lekarza rodzinnego, a w następnej kolejności do endokrynologia. Ten ostatni zajmuje się badaniem pracy gruczołów i właściwego poziomu hormonów we krwi. Nadczynność lub niedoczynność przysadki mózgowej, tarczycy lub trzustki sprawia, że funkcjonowanie całego organizmu pozostaje zaburzone, co w efekcie obniża nasze samopoczucie. Jeśli więc zauważymy niepokojące objawy, których nie można w prosty sposób uzasadnić, warto zwrócić się o pomoc do endokrynologa.