Jak wybierać zabawki dla dziecka?

Jak wybierać zabawki dla dziecka? Zabawki drewniane to idealny pomysł na prezent dla dziecka

O drewnie

Drewno należy do najstarszych materiałów używanych przez człowieka. Pierwotnie stosowane było jako nośnik energii (spalanie) oraz podstawowy materiał budowlany do budowy chałup i domów mieszkalnych, budowli gospodarczych, kościołów, mostów, a także budowli obronnych. Wykorzystywano pnie o zróżnicowanym zakresie obróbki (z czasem przecinane na połówki), deski, a nawet plecionki z cienkich gałęzi. Przez tysiąclecia budowano z drewna ściany, stropy i dachy, kryte dranicami lub gontem. Drewna używano do wykonywania mebli, sprzętów domowych, naczyń (z czasem w konstrukcji klepkowej) i narzędzi, a także do ogrzewania i oświetlania pomieszczeń (łuczywo). Z drewna budowano środki transportu: łodzie (pierwotnie dłubane w jednym pniu) i okręty, wozy i sanie. Przez dwa stulecia było podstawowym materiałem do wykonywania obudowy górniczej w kopalniach.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_(technika)

Drewniane zabawki dla dziewczynek

Każdy przyszły rodzic z zafascynowaniem ogląda w sklepach półki pełne zabawek. Nie zdaje on sobie jednak sprawy, iż z czasem kupowanie prezentów staje się zmorą rodziców. Mnogość okazji sprawia, iż pomysły szybko wyczerpują się, a dzieci są coraz bardziej wymagające. Z pomocą przychodzi nam nowa moda na drewniane zabawki ekologiczne. Charakteryzują się one bogatym wzornictwem, które pobudza wyobraźnię dziecka i zachęca do kreatywności. Dla dziewczynek znajdziemy wszelkiego rodzaju drewniane domki dla lalek, drewniane sklepy bądź kuchenki do gotowania. Z pewnością przypadną one do gustu każdej młodej damie.

O lalce

Lalka ? figurka przedstawiająca człowieka (często niemowlę), zwierzę lub fikcyjnego humanoida, zwykle wykonana z plastiku i tkaniny.

Lalki są najczęściej używane jako zabawki dla dzieci, przeważnie dziewczynki. Inne typy lalek są przeznaczone dla starszych dzieci i dla dorosłych do kolekcjonowania. Lalki bywają też elementem dekoracyjnym. W pewnych kulturach mają znaczenie symboliczne i są wykorzystywane w ceremoniach i rytuałach, jako idole przedstawiające bóstwa.

Z badań archeologicznych wynika, że należą do najstarszych znanych ludzkości zabawek ? znajdowano je w egipskich grobowcach datowanych na 2000 lat p.n.e.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lalka_(figurka)