Jak wypożyczyć samochód?
Czasami zachodzi potrzeba wypożyczenia samochodu. Powody mogą być różne, na przykład daleki wyjazd gdzie nie opłaca się jechać własnym samochodem.
Dlatego tak popularne są wypożyczalnie w okolicach lotnisk. Bo właśnie wypożyczenie samochodu kiedy się przyleciało z odległego kraju jest najlepszym sposobem na uzyskanie pełnej mobilności. Poza tym taki samochód ma już pakiet wszelkich ubezpieczeń wiec nie trzeba się niczym martwić.
Samochód dostaniemy wyczyszczony, odświeżony i sprzątnięty. Zwykle również umyty. Do tego większość wypożyczalni dysponuje nowymi autami lub prawie nowymi. Tak więc w takim układzie można się cieszyć nowym, wypucowanym autkiem za relatywnie niewielkie pieniądze.
O Costa Del Sol:
Costa del Sol (pol. Słoneczne Wybrzeże) ? region turystyczny w Andaluzji (Hiszpania), obejmujący wybrzeże śródziemnomorskie między Gibraltarem a przylądkiem Cabo de Gata. Znajduje się tu wiele znanych kąpielisk morskich: Marbella, Torremolinos, Benalmádena, Málaga, czy Nerja.
Na znacznej części długości (ok. 180 km) wybrzeża znajdują się zabudowania - hotele, ośrodki wypoczynkowe, rezydencje. Plaże w dużym procencie kamieniste, część wybrzeża skalista, choć można również spotkać dobrze utrzymane, piaszczyste plaże.
W pobliżu Nerja znajdują się jaskinie Cueva de Nerja.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Costa_del_Sol
Malaga - Wkipedia:
miasto w regionie Andaluzja w południowej Hiszpanii, położone nad Morzem Śródziemnym, u podnóża Gór Betyckich. Stolica prowincji Malaga, 572 tys. mieszk. (2015). Ośrodek przemysłu chemicznego, włókienniczego i cementowego. Dzięki łagodnemu klimatowi na równinie Hoja de Malaga uprawia się pomarańcze, banany, figi, bawełnę, trzcinę cukrową oraz winorośl (wino malaga i rodzynki). Duży port handlowy i rybacki oraz stocznia. Baza marynarki wojennej. Od lat pięćdziesiątych XX wieku rozwój turystyki, kąpieliska na Costa del Sol.
W IX w p.n.e. rozpoczęła się kolonizacja południowych wybrzeży Półwyspu Iberyjskiego przez Fenicjan z Tyru. Jako pierwszy powstał Kadyks (Gadir) ? źródła literackie datują ten fakt na 1100 r. p.n.e., ale z badań archeologicznych wynika, że w rzeczywistości nastąpiło to między 800 a 775 r. p.n.e. Później powstawały kolejne fenickie kolonie: Sexi (dziś Almu?écar), Abdera (Abra) i wreszcie Malaka. Nazwa pochodziła prawdopodobnie od fenickiego słowa oznaczającego sól. W przypadku fenickich kolonii trudno jednak mówić o założeniu miasta. Były to raczej faktorie handlowe, zresztą w znacznym stopniu opierające się na zamieszkałej tu już wcześniej ludności iberyjskiej.
Ten czas to wielki rozkwit miasta, otoczonego murami z pięcioma dużymi bramami oraz licznymi przedmieściami. Malaga była wówczas najważniejszym portem na południowym wybrzeżu dzisiejszej Hiszpanii.
Malaga katolicka pełniła ważną funkcję handlową po odkryciu Nowego Świata. W XVII w. rozpoczął się jednak powolny upadek miasta. Spory wpływ miało na to wygnanie Morysków po edykcie z 1609, a także epidemie oraz klęski żywiołowe, które regularnie nawiedzały miasto ? głównie powodzie wywołane przez Guadalmedinę.
W latach 60. XX stulecia dzięki turystycznej modzie na Hiszpanię i Costa del Sol rozpoczął się kolejny rozkwit gospodarczy miasta.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Malaga